Програма Темпус – освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проєкти. Також програма спрямована на добровільне наближення систем вищої освіти в країнах-партнерах до здобутків розвитку вищої освіти в державах-членах ЄС,  і додатково пропагує  підхід міжлюдської співпраці (people to people approach).

Програма Темпус була заснована в 1990 році для максимально збалансованого співробітництва та вдосконалення систем вищої освіти в державах-членах ЄС і країн-партнерів та охоплює загалом 27 країн: на Західних Балканах, у Східній Європі, Центральній Азії, Північній Африці та на Ближньому Сході. Конкурси Програми були завершені у 2014 р., а останній проєкт завершив свою реалізацію у 2017 р.

Програма Темпус фінансує міжуніверситетську співпрацю в сфері розробки та вдосконалення навчальних програм, управління університетами, взаємодії науковців та громадянського суспільства, партнерство освіти і бізнесу, а також структурні реформи в сфері вищої освіти.

Програма Темпус є найбільш тривалою та проходила в такі етапи: Tempus I – 1990-1994; Tempus II – 1994-1998; Tempus II іbis – 1998-2000; Tempus III – 2000-2006. Tempus IV − 2007-2013.

 

Проєкти ДонДУУ за програмою Темпус:

 

Центр освіти для людей третього віку

Під час реалізації проєкту створено Університет третього віку ДонДУУ, який щорічно навчає понад 70 студентів у віці 55+. Розроблено навчальні курси, викладачі пройшли навчання особливостям викладання дорослим. Навчання в університеті безкоштовне
3au.dsum.edu.ua

 

 

Освіта для лідерства, інтелектуального та творчого розвитку

Проєкт дозволив відкрити та обладнати Центр лідерства ДонДУУ, розробити програми навчальних курсів та тренінгів з особистого лідерства та лідерства команд, провести тестування понад 150 державних службовців.
elite-project.eu

 

 

Для отримання більш детальної інформації щодо діючих проєктів та можливостей участі у майбутніх проєктах звертайтесь до фахівців відділу з міжнародних зв’язків ДонДУУ (intdep@dsum.edu.ua)