Міцне теоретичне підґрунтя для фахівця – лише половина справи, важливо закріпити ці знання з фахових дисциплін на практиці. З цією метою при Донецькому державному університеті управління 2 липня 2015 р. було створено відповідний навчально-практичний підрозділ – Юридичну клініку «Феміда».

Юридична клініка «Феміда» надає всім бажаючим, а в першу чергу – незахищеним верствам населення, безкоштовну правову допомогу з питань захисту конституційних прав і свобод громадян; цивільного, житлового, сімейного, трудового права, а також соціального та пенсійного забезпечення; захисту прав ВПО, молоді та неповнолітніх тощо.

 

 

Діяльність юридичної клініки є частиною навчального процесу. Працюючи у юридичній клініці студенти отримують досвід і навички майбутньої професії «юрист». У процесі роботи, консультуючи громадян з юридичних питань, вони формують професійні уміння для прийняття самостійних рішень, що так необхідно для роботи юриста.

В Юридичній клініці «Феміда» працюють молоді спеціалісти, які, будучи студентами ДонДУУ, роблять перші кроки до здобуття високих професійних вмінь. Така взаємодія здійснюється за рахунок закріплення кваліфікованих практикуючих правників для безпосереднього керівництва студентами-консультантами, створення необхідних умов для роботи студентів.

Юридична клініка «Феміда» існує й як інструмент розвитку та реалізації наукового потенціалу студентської молоді. Студенти-клініцисти під керівництвом науково-педагогічного складу кафедри спеціально-правових дисциплін беруть активну участь у різноманітних наукових заходах – конференціях, круглих столах, семінарах тощо.

За досить нетривалий час роботи у м. Маріуполі Юридична клініка «Феміда» напрацювала міцні зв’язки як з державними, так і недержавними організаціями. Зокрема, серед партнерів клініки є Маріупольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області, Маріупольський центр соціальної служби для сім’ї, дітей і молоді Маріупольської міської ради, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Благодійний фонд «Право на захист» тощо.

Робота Юридичної клініки «Феміда» сприяє вдосконаленню рівня правової освіти та культури населення, створюються належні умови для набуття громадянами правових знань, забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки. Юридична обізнаність є важливою складовою успіху у справі, тому що вчасно вчинена та чи інша дія допоможе досягти позитивного результату.

Телефон
+380963886211

Електрона пошта
urklinika@inbox.dsum.edu.ua