Все почалось з мрії!
Мрії про сучасний заклад освіти, мрії про успішних випускників, мрії про фахівців, які розвиватимуть молоду країну. Зараз важко у це повірити, але у далекому 1992 році такі спеціальності як менеджмент, маркетинг, публічне управління були не тільки не популярні, але і маловідомі
.

Проте саме на них було зроблено акцент при створені тоді ще Донецької  академії управління. Засновником академії та її першим ректором став Станіслав Поважний.   Наступні 15 років саме він з приватного навчального закладу створюватиме сучасний Донецький державний університет управління. Пізніше, у 2013 році в якості визнання внеску в розбудову вищої освіти Станіслав Поважний отримає звання Героя України.

Концепцію нового бачення управлінської освіти охоче підтримали й інші міста регіону. Так, у 1996-1997 роках були відкриті академічні коледжі в містах Вугледар, Яснувата та Торез. 

Перший випуск налічував близько 120 фахівців нової формації та був схожий на справжнє родинне свято, а саме свято хоробрості студентів, які довірили своє майбутнє зовсім новому закладу, та свято завзяттю викладачів. Серед перших випускників академії є багато «історій успіху»; зокрема, саме в цей рік отримав диплом менеджера Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. Університет матиме ще понад 35 тисяч випускників, підготує багато успішних політиків, державних діячів та бізнесменів, але перший випуск запам’ятає назавжди.

Наукова школа з державного управління, яку згодом визнають у всіх регіонах України, зароджувалась наприкінці 90-х: в академії розпочата підготовка наукових кадрів, відкрита аспірантура та докторантура, започаткований науковий журнал «Менеджер», що і сьогодні видається університетом. За декілька років відкрита спеціалізована вчена рада з захисту кандидатських, а ще за два роки – і докторських дисертацій з державного управління. За 20 років в спецрадах університету захищено понад 40 докторських та 200 кандидатських дисертацій. Обрана тоді модель підготовки власних наукових кадрів дала результати: вже чимало випускників денної форми навчання пройшли шлях від студента ДонДУУ до доктора наук, професора (серед них Ольга Балуєва, Андрій Стойка, Анна Чечель, Наталя Орлова, Денис Тарасенко, Надія Ясинська). Сьогодні вони є завідувачами кафедр, деканами та проректорами нашого закладу вищої освіти та продовжують справу засновників і своїх вчителів.

Студентство академії завжди було креативним, амбітним та достатньо швидко стало лідером студентського руху регіону. Створена в 1995 році команда КВН Академії вже за чотири роки грала у Вищій лізі КВН і, до речі сааме, в тій команді розпочалась творча кар’єра, тоді ще студента спеціальності «менеджмент у виробничій сфері», а сьогодні знаного коміка, співака та продюсера, Олександра Реви. Історія зберегла для нас запис того першого виступу.

На рубежі століть Академії стає тісно в одному навчальному корпусі, вводяться в експлуатацію  ще два корпуси, що дозволяє збільшити набір до Академії, відповідаючи на запит громади регіону.

У 2004 році настає час радикальних змін, великих перспектив та масштабних планів. Цей рік запам’ятався рішенням Кабінету Міністрів України про створення Донецького державного університету управління. На той час це вже біля 6 тис. студентів, майже 1000 співробітників, 5 навчальних корпусів, 3 гуртожитки, розвинена соціальна інфраструктура.

Університет управління стає домівкою всеукраїнських олімпіад та міжнародних конференцій студентів та молодих вчених, зосереджується на інтернаціоналізації освіти,  реалізує декілька міжнародних проєктів TACIS.

Рік оновлення та покоління нової генерації – саме таким увійшов 2007 рік до історії Університету.

Новим ректором став Олександр Поважний. Університет стає активним учасником суспільного життя регіону, координатором кількох регіональних програм, викладачі університету входять до обласної, міської, районних рад, Олександр Станіславович очолює комісію з питань освіти Донецької обласної ради.

Європейська інтеграція та європейські освітні стандарти з самого початку були  пріоритетами ДонДУУ. Не дивно, що у 2011 році саме в Університеті управління реалізовано декілька міжнародних проєктів та відкрито Центр досконалості Жана Монне, започатковане викладання англійською мовою на магістерській програмі з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.

Ми будували амбітні плани та впевнено розбудовували університет, але, як у будь якій історії, завжди настає переламний момент, адже життя багатогранне і складається не лише з приємних подій. У 2014 році окупація частини Донбасу змушує профессорсько-викладацький склад та студентів Донецького державного університету управління покинути рідне місто, створений з любов’ю університетський кампус та розпочати зовсім новий етап розвитку у місті Маріуполі. Виконуючою обов’язки ректора, а з часом і ректором стає Світлана Марова. Перші роки після переміщення їй довелось разом зі своєю командою використовувати на практиці всі навички антикризового менеджера, відновлюючи університет практично з нуля.

Варто подивитись ролик, підготовлений Координаційним центром переміщених ВНЗ про переміщений до Маріуполя університет, щоб зрозуміти через що довелось пройти колективу університету та нашому студентству.

Чи було складно? Так! Чи було бажання інколи опустити руки? Так! Але для університету настав час нових можливостей, нових амбітних проектів та активного міжнародного співробітництва! 

Саме в цьому місці викладення нашої історії настає час для подяки. Подяки, перш за все, громаді Маріуполя, яка прийняла нас з відкритим серцем, владі міста за допомогу (як матеріальну, так і організаційну та політичну), бізнес-середовищу, міжнародним донорам та меценатам. Разом ми відбудовуємо інфраструктуру університету, яка є необхідною для якісної освітньої діяльності.

Слідування світовим трендам, поширення європейських цінностей та їх просування в Україні було і залишається характерною рисою Університету. Саме тому місією ДонДУУ визначено «просування європейських цінностей та стандартів в освіті, державному управлінні та місцевому самоврядуванні південної частини Донбасу».

У 2015 році саме такі цінності як «соціальна інклюзія літніх людей» та «освіта протягом життя» спонукали університет до участі в міжнародному проєкті  TEMPUS «Центр освіти третього віку». На базі ДонДУУ створений Університет третього віку, неформальне навчання в якому проходять  студенти віком 55+. Сучасні мультимедійні аудиторії, корисні знання, майстер-класи, та дружня атмосфера. В цьому Центрі ми зламали стереотипии: тут викладачу 20 років, а студенту за 50. Що викладаємо? − А все що потрібно нашим мамам, татам, бабусям та дідусям: компьютер, Інтернет, соціальні мережі, базова англійська мова, і таке інше викладають наші студенти на волонтерських засадах.

Другий  Tempus проєкт дозволив у 2016 році відкрити та обладнати Центр лідерства ДонДУУ. Тестування державних службовців, навчальні курси та тренінги з особистого та командного лідерства, освіта для інтелектуального та творчого розвитку.

Європейська програма академічної мобільності Erasmus+  надала можливість студентам упродовж семестру навчатися в університетах-партнерах Італії та Франції, а з 2018 року студенти та аспіранти університету проходять семестрове навчання в таких університетах як Ліон-2 (Франція),  Генуі (Італія), Салерно (Італія).

Університет входить до консорціумів виконавців ще двох проєктів Erasmus+ із зміцнення потенціалу вищої освіти, проєкти присвячені внутрішній системі забезпечення якості та визнанню кваліфікацій.

У 2020 році розпочато реалізацію двох інфраструктурних проєктів в межах програми Європейського Союзу з підтримки переміщених навчальних закладів Донецької та Луганської областей.  Один із проєктів з загальним бюджетом 1,2 млн. євро передбачає реконструкцію корпусу університету та створення на його базі сучасного Відкритого освітнього простору для студентів та громади, а проєкт «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» разом з реконструкцією головного корпусу ДонДУУ та облаштуванням його соціального простору передбачає інституціональне зміцнення, розвиток професійної майстерності викладачів як запоруки сталого розвитку університету.

В грудні 2019 року Міністерство освіти і науки України організувало моніторинг діяльності переміщених ЗВО і ДонДУУ віднесено до групи найбільш успішних університетів, що активно розвиваються.

Обирати не найлегший, а саме свій шлях для Університету управління давно стало традицією. 

Все розпочалось з мрії, а для мрії немає кордонів!

Приєднуйтесь до нашої родини та давайте будувати історію РАЗОМ!